Nový způsob jak zvládat migrénu

Zatímco většina z nás vůbec nemá představu, co je to migréna, ti, kteří migrénou trpí, vám řeknou, že není nic horšího než s ní zápolit den po dni. Od rozmazaného vidění po zvonění v uších, k naprostému zmatení, podrážděnosti a neschopnosti se koncentrovat. Přitom migréna je problém, který postihuje zhruba 13% populace. To je např. přes 40 milionů lidí jen v Severní Americe.

Jak se tedy snaží lidé s migrénou vypořádat? Odhaduje se, že přes 50% těch, kteří migrénou trpí, užívá nějakou formu medikace, ať již volně prodejné léky jako ibuprofen (Advil), paracetamol (Paralen, Tylenol), atd., nebo silnější medikaci, kterou předepíše lékař. Bohužel, to není dlouhodobé řešení, protože nedávné studie ukázaly, že i relativně neškodná volně prodejná analgetika, jako je ibuprofen nebo paracetamol, u zdravých dospělých významně zvyšují riziko zástavy oběhu.

https://www.health.harvard.edu/blog/fda-strengthens-warning-that-nsaids-increase-heart-attack-and-stroke-risk-201507138138  

Takže jaké jsou alternativní možnosti, jak zvládat migrenózní stavy?

Horké či studené obklady mohou uvolnit napjaté svaly na krku, mnoha lidem tato metoda poskytuje určitou úlevu.

Horké sprchy mohou mít podobný účinek.

Jiní doporučují zavést pravidelný spánkový režim, relaxaci na konci dne (jóga, meditace, čtení) a rozumně se stravovat.

Vyhýbat se alkoholickým nápojům je další dobrá praxe pro ty, které migrény sužují.

Dodržování některých výše uvedených rituálů může řadě migreniků poskytnout dostatečnou úlevu v každodenním životě, aby nemuseli hledat další alternativy.

Bohužel, pro spoustu jiných není cesta k potlačení migrén tak jednoduchá.

Takže jsou nějaké jiné alternativy?

Kontrastní terapie pomáhá hojit různé tělesné trable už mnoho let. Výměna horkých a studených obkladů či polštářků je všeobecně akceptovaným způsobem tlumení bolestí různých částí těla. Některým dělá lépe teplo, některým chlad.

A co takhle kombinace tepla a chladu a jejich aplikace současně? Najednou? Konvenční cesta měnění horkých a studených obkladů to ale neumožňuje.

Benepod_Cover_Photo

Seznamte se s Benepodem, nejnovějším zařízením pro kontrastní terapii bolesti.

Patentovaný povrch Benepodu má chlazený modrý střed spodní aplikační části, která je lemována zahřívaným kruhem červené barvy.

Aplikace chladu i tepla na kůži současně vytváří klamný smyslový vjem známý jako Thermal Grill Illusion. Není to vlastně ani horko ani chlad, ale vzniklý pocit je velmi intenzivní.

Bylo prokázáno, že tento pocit mate receptory a maskuje bolesti, v některých případech až na dobu 48 hodin po léčbě.

Nové studie ukazují, že tento postup aplikovaný na zadní část krku může pomoci ulevit od migrény, pokud se příznaky podaří zachytit před plným rozvojem.

Více se o Benepodu dozvíte zde