Elektronický trakční systém L-TRAC ED

Kód: LTRAC03
Akce Novinka
Značka: Alpha Medical
ZdarmaZdarma 4 880 Kč –18 %
Ltrac03 1 800x800
4 880 Kč –18 % 3 990 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
22.10.2020

Nejoblíbenější lumbární trakce rozšířená o EMS - univerzální bojovník proti bolesti.

RELAXACE nejen pro svaly zad, ÚTLUM bolestí a UVOLNĚNÍ plotének.

Protažení obratlů páteře sníží tlak na nervové kořeny a zbaví vás bolestí zad.

Svalové křeče současně odstraní integrované infrazáření, vysokofrekvenční masáž, magnetické pole či EMS.

Elektrická myostimulace (EMS) pro další svalové partie těla zabudovaná přímo v přístroji.

 

Ltrac03_15_750


Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto patentované zařízení spojuje výhody profesionálních trakčních stolů nebo inverzních lavic s účinkem vibromasážních přístrojů a infračervených zdrojů, doplněným o fotomagnetický efekt a stimulaci svalů prostřednictvím EMS.

Díky této progresivní kombinaci je jinak často nepříjemná trakce pohodlná, navíc s minimální bolestí.

Klíčem k úspěchu je procesorem řízený cyklický vertikální pohyb postižené části bederní páteře, navíc za příjemného prohřívání a současného tlumení bolestí.

 


KDY L-TRAC ED POUŽÍT

L-TRAC ED se uplatní zejména u chronických či opakujících se bolestivých stavů bederní páteře souvisejících s diagnostikovanými muskuloskeletálními problémy, jako jsou mimo jiné

 • vertebrogenní bolesti (např. při výhřezu či degeneraci ploténky) a jejich prevence
 • ischias (lumbago)
 • ztuhnutí a napětí bederních svalů
 • ankylozující spondylitida (Bechtěrevova choroba)
 • hyperostóza
 • podvrtnutí a natažení bederní páteře
 • spinální stenóza
 • spondylóza
 • spondylolistéza, atd.

Přístroj disponuje externím okruhem EMS, díky kterému je možné využít klasické transkutánní elektrody na vzdálenějších místech těla, pro přímé snížení bolesti cestou stimulace nervových zakončení ve tkáních.

POZOR! V případě narušení integrity páteře může použití trakce stav naopak zhoršit.

 


KOMBINACE NĚKOLIKA ÚČINNÝCH METOD

 • SPINÁLNÍ TRAKČNÍ DEKOMPRESE - bederní trakční zařízení obzvláště účinné pro úlevu od bolesti zad díky elektronicky řízeným opakujícím se protahováním bolestivé oblasti.

 • INTELIGENTNÍ VZDUCHOVÝ KOMPRESOR - v měnícím se režimu plní vzduchem či vypouští airbag umístěný na spodní straně přístroje. Výsledkem je dynamická trakce rozšiřující a opět povolující meziobratlové prostory.

 • ČTYŘI AUTOMATICKÉ REŽIMY - L-TRAC ED má na rozdíl od základní verze 4 automatické elektronicky řízené režimy "AUTO1 - AUTO4" nebo je možné používat jej s manuálním řízením funkcí.

Ltrac03_4_1083

 • INFRAČERVENÁ TERMOTERAPIE - nastavitelná teplotní úroveň ve třech stupních (nízká / střední / vysoká) v rozmezí 40-65 °C podle vašich osobních preferencí.
  Je ji možné používat jak v rámci trakčních režimů, tak zcela samostatně nebo s masáží jen k relaxaci a povolení bolestí.

Ltrac03_6_1083

 • EMS (ELEKTROMYOSTIMULACE) - Jedná se o stimulaci svalů pomocí impulsů nízkofrekvenčního proudu pro oblast ramen, zad, břicha nebo stehen a nohou.
  Touto stimulací dochází k uvolnění zatuhlých svalů, snížení bolestivosti a k jejich posílení.

Ltrac03_13_1083

 • MAGNETOTERAPIE - magnetické pole integrovaného magnetického čipu dále podporuje regeneraci tkání na buněčné úrovni a pomáhá tišit bolesti.

Ltrac03_14_1083

 • VIBROMASÁŽ - mechanické vibrace o frekvenci 50 Hz (3.000 rpm) pomáhají uvolnit ztuhlé svaly, vazy a kloubní pouzdra, jsou ideální pro relaxaci a protažení tkání a útlum bolestí.
  Je součástí jednoho automatického režimu, lze ji spustit i manuálně a případně kombinovat s termoterapií.

Ltrac03_8_1083

 • FYZIOLOGICKÉ PROTAŽENÍ - protažení páteřních struktur probíhá v úhlu 26°, který přesně odpovídá fyziologickému postavení páteře.
  Součástí balení je speciální oboustranná podložka pro použití na měkkém povrchu (např. na lůžku, sofa nebo na měkké cvičební podložce).
  Je-li podklad příliš měkký, airbag nemá dostatečnou oporu a účinek je bez použití podložky omezen tím, že se boří do měkkého povrchu.

Ltrac03_5_1083

 • ČASOVĚ I FINANČNĚ ÚSPORNÉ ŘEŠENÍ - vysoce účinné zařízení je určeno pro domácí použití.
  Není třeba žádné cestování a maximální regeneraci není třeba věnovat více než 15 - 45 minut denně.
  Záleží jen na Vás.

 


Ltrac03_3_1083

DOPORUČENÝ POSTUP

 • ačkoliv optimální pozice přístroje může být u různých lidí odlišná, doporučujeme umístit jej mezi první a pátý bederní obratel (L1-L5)
 • nejlepších výsledků dosáhnete při umístění na pevné podložce (na měkkém podkladě /lůžko, sofa, aj./ použijte podložku, která je součástí balení)
 • základní čas provozu je 15 minut (po jeho uplynutí se přístroj automaticky vypne)
 • pokud chcete cyklus opakovat, odpočiňte si alespoň 10 minut
 • zejména u chronických obtíží je důležité pravidelné používání alespoň 20-30 minut denně po dobu 3 měsíců
 • nepoužívejte přístroj přímo na holou kůži, nýbrž přes lehké oblečení (tričko apod.)
 • POZOR: pro zapnutí se přístroj zapne do automatického režimu AUTO1 (vibrační masáž + trakce). První 3-4 dny pokud možno nepoužívejte automatické programy AUTO1 - AUTO4, ale manuálně zapněte na přístroji požadované funkce.
  Raději nejprve maximálně zrelaxujte ztuhlé a bolestivé svaly pomocí FIR tepla (HEAT) a vibrační masáže (VIBRATE), jen postupně přidávejte trakci pomocí tlačítka (AIR INFLATE).
  V opačném případě můžete zpočátku cítit bolesti v bederních svalech.

 


ÚČINNÁ POMOC TAKÉ PŘI

 • bolestech zad z práce, sezení u počítače
 • napětí a bolesti zádových svalů při chladném počasí, deštivých dnech nebo z fyzické únavy
 • bolesti z dlouhého sezení nebo stání
 • "opotřebení" kloubů a při projevech stárnutí

 


consult_doctor

Před použitím je vhodná konzultace s vaším lékařem v případě:

 • pokročilé osteoporózy
 • infekce páteře
 • nádoru páteře
 • revmatoidní artritis
 • implantace kardiostimulátoru (neaplikovat TENS na oblast hrudníku)
 • aneurysmatu aorty
 • těhotenství

 


NEJSTE SI ZCELA JISTÍ? NEBO MÁTE DOTAZ?

zavolejte_nam250


L-TRAC

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora Hyperlordosis,hyperkyfosis,osteochondrosis,spondylosis def lumb 09.10.2020 23:14
Pěkný den, 5.8.2020 jsem byla na rentgenu a tohle je napsáno ve zprávě. 1.6.jsem zvedla těžký předmět,ruplo mně v bedrech a od té doby mně střídavě bodá vlevo a vpravo.Ráda bych si koupila L-TRAC a potřebuji radu,jestli je pro mě vhodný.Pokud ne,poradíte mně co jiného bych si měla koupit?Rehabilitace,sm systém zatím nepomáhá a trakční lehátko také ne. Díky za odpověď,Janka
P Avatar autora Hyperlordosis,hyperkyfosis,osteochondrosis,spondylosis def lumb 10.10.2020 11:19
Dobrý den, bohužel to shrnutí diagnoz je příliš obecné, aby bylo možné z toho nějaký závěr dovodit (např. hyperlordoza je opak hyperkyfozy a určitě se jedná o jiné etáže páteře, zřejmě bederní a hrudní). Osteochondroza je s postupujícím věkem stále běžnějším nálezem a může (ale nemusí) být příčinou bolestí. Je ale důležité vědět, kde jsou změny popisovány a jaký je charakter bolestí. Velmi by pomohlo, kdybyste poslala kompletní popis a případně i telefon, abychom probrali některé podrobnosti potíží. Pak bychom si byli mnohem jistější. Příjemný víkend od painGURU
J Avatar autora Spinální stenóza bederního páteřního kanálku 09.10.2020 11:02
Dobrý den, rád bych zkonzultoval vhodnost použití systému L-TRAC při diagnóze stenosy páteřního kanálu. Nález MR: Hraniční až užší páteřní kanál v dolní části L oddílu, sekundárně polyetážově omezen na podkladě diskogenním s těžkou stenosou v L5/S1/lumbalizasace S1. Nález CT: Viceetážový bulging plotének L2/3 -L5/L6-S1, s impresemi na durálním vaku, stenosa páteřního kanálu s jeho významnějším útlakem v segmentu L5/L6-S1. Stenosa laterálních recesů S1 bilat., s tlakem na odstupy kořenů S1. Tlak disku L5/L6-S1 na kořen L5 intraforaminálně vlevo. Děkuji
P Avatar autora Spinální stenóza bederního páteřního kanálku 09.10.2020 11:04
DD, Podle popisu může být problém zejména bulging disků na primárně zúženém kanále. Jaké problémy Vám páteř dělá? Myslím, jaké bolesti, kdy (jestli hlavně po ránu nebo horší v průběhu dne), jestli někam střílí a případně kam? Příčin u vás může být víc a jde o to, abychom se co nejvíce dostali k jádru problémů. Příjemný den od painGURU
J Avatar autora Ventrolisteza 17.09.2020 07:18
Dobrý den, mám problémy s bederní páteří, posunutý obratel. Přesněji ventrolisteza L5 s lýzou oblouku, tísnění obou kořenů L5 ve foramen při sekund.foraminostenose. V úrovni L5/S1 je patrný ventrální posun těla L5 7mm,oboustranná isthmická lýza oblouku. Mám chronické bolesti. Je pro mě vhodný tento přístroj. Mohl by pomoci od bolesti? Děkuji
P Avatar autora Ventrolisteza 17.09.2020 07:31
DD, L-Trac by mohl být vhodný, ale mohl by být vhodnější i jiný prostředek. Z popisu není zcela jasné, čím je způsobena foraminostenóza, jestli jde o dislokaci separovaného oblouku nebo okraj těla obratle (příp.spondylofyt). Chci se jen zeptat – bolesti jsou stále stejné nebo po ránu intenzivnější (a pak se trochu „rozchodí“) nebo ráno méně a v průběhu dne se s aktivitou stupňují? A také zda jsou lokalizované do oblasti beder (příp. hýždí) nebo vystřelují do dolních končetin (a případně až kam)? Podle toho bude snadnější rozhodnout, který z přístrojů by měl být ve Vašem případě optimální. Příjemný den od painGURU
MJ Avatar autora Osteochondroza L3-5 11.03.2020 12:12
Dobry den, mam osteochondrozu L3-5. Boli me v bedrech a levem siku, strili mi bolest do leve nohy a brni. Chtela bych se zeptat, jestli by pro mne byl lepsi L-trac nebo Tri-trac. Dekuji Jirková
P Avatar autora Osteochondroza L3-5 11.03.2020 12:13
Dobrý den, Obecně pro osteochondrozu je vhodnější L-Trac. Zejména v případě, kdy jsou potíže intenzivnější po ránu a v průběhu dne se zmírňují (převaha bolestí svalů, vazů a úponů). Ve Vašem případě se velmi pravděpodobně přidalo i kořenové dráždění (útlak nervu). V běžných případech L-Trac výrazně tlumí i tyto problémy. Tri-Trac je vhodnější u akutních výrazných bolestí (brání v podstatě pohybu, sezení, apod.) zhoršujících se v průběhu dne. TT zejména stabilizuje páteřní struktury a roztahuje meziobratlové prostory. Tím rychle povoluje bolestivé křeče svalů a odstraňuje i kořenové dráždění. Vzhledem k chondroze by Ve vašem případě byl vhodnější spíše L-Trac. Pokud jste ještě nebyla na magnetické rezonanci, bylo by asi vhodné požádat Vašeho lékaře k vyloučení výhřezu či jiné mechanické příčiny radikulárních příznaků. Pokud byste naopak měla nějaké výsledky vyšetření (CT, NMR, apod.), bylo by možné se přesněji vyjádřit  Příjemný den od painGURU
O Avatar autora elektrody 02.03.2020 20:07
Dobrý den, jakou životnost mají elektrody u tohoto přístroje? Lze je u Vás dokoupit a kolik stojí? Díky.
P Avatar autora elektrody 03.03.2020 09:41
Dobrý den, podle výrobce by při správném používání a údržbě elektrody měly vydržet až 40 aplikací (dporučení jsou v návodu přiloženém k elektrodám). Gel by neměl vyschnout a elektrody by se neměly aplikovat např. na mastnou pokožku. Náhradní elektrody máme obvykle skladem a jeden pár vyjde na 180,- CZK. Hezký den painGURU
M Avatar autora Magnetické pole a kardiostimulátor 19.02.2020 11:29
Dobrý den, mám dotaz zda vámi nabízené elektronické trakční systémy jsou vzhledem k magnetoterapii vhodné pro osoby s kardiostimulátorem. Pokud ne, měli by to být napsáno jako kontraindikace. Děkuji za odpověď. M.Š.
P Avatar autora Magnetické pole a kardiostimulátor 19.02.2020 11:47
Hezké dopoledne, trakční přístroje využívají pouze permanentní magnety. Magnetické pole v jejich okolí prudce klesá se vzdáleností. Podle American Heart Association má na kardiostimulátor potenciál působit magnetické pole dosahující v místě implantovaného zařízení hodnoty 10 a více Gaussů. Magnety použité u trakčních přístrojů však dosahují ve vzdálenosti pouhých 70 mm jen 5 Gaussů (ve vzdálenosti 120 mm už maximálně 1 Gauss). Vzhledem k umístění přístrojů buď do středu bederní páteře či naopak do oblasti krční páteře je jejich používání i s kardiostimulátorem bezpečné. V opačném případě by byl kardiostimulátor mezi kontraindikacemi samozřejmě uveden. V případě jakýchkoliv jiných nejasností dejte prosím vědět. Příjemný den od painGURU
DK Avatar autora Stenoza a výhřez ploténky 04.02.2020 10:34
Zdravím, mými problémy jsou - stenotický páteřní kanál L páteře (11 mm) a výhřez ploténky - stenotický páteřní kanál C páteře (v jedné etáži 8,5 mm a ve druhé 7,5 mm) a k tomu 2 x výhřez ploténky. Tak nevím, zda ty trakce jsou na místě Ale spíše jsem si učinil závěr, že by měly být prospěšné. Je možné mi nějak výsledek zaručit? Obávám se totiž, že mí lékař, se o těchto přístrojích se mnou vůbec nebudou mít snahu bavit. DK
P Avatar autora Stenoza a výhřez ploténky 04.02.2020 10:45
Dobrý den, díky za detailnější informaci. Nicméně není jasné, na které etáži je ten který nález a jaký je stupeň. Možná pokud byste měl zprávu z NMR nebo aspoň CT (stačí ofotit mobilem), tak by to bylo jednodušší. Obecně se dá ale říci, že u lumbární páteře jsou lepší výsledky u L2-L4/5, méně u L1 či přechodu L5/S1. U stenóz jde spíš o zvládání následků a odstranění reflexních spasmů (a následných bolestí). Výhřez ploténky zpravidla velmi dobře reaguje na trakci (zpočátku je třeba postupovat pomalu a dávky zvyšovat postupně) Při degenerativních změnách je účinek pomalejší, ale při pravidelném používání se zlepšuje funkce tzv. „end-plates“ (jejich poškození je příčinou degenerativních změn) U krční páteře by měl mít C-Trac významně pozitivní účinek zejména u symptomů (bolesti, brnění, vystřelování do ramene či horních končetin, apod.). Pokud by se jednalo jen o protruzi disků (částečný výhřez bez ruptury pouzdra), pak je dynamická trakce určitě vhodná. Je třeba ji ale používat pravidelně a delší dobu, aby měl disk možnost aspoň dílčí repozice). Samozřejmě záleží na stupni případných degenerativních změn (DDD), které jsou obvykle nevratné. U stenózy do jisté míry záleží na příčině (posttraumatická, hypertrofie vazu?), ale účinek trakce bývá spíše omezený. Každopádně ale kombinace FIR s TENS má příznivý efekt na příznaky, tedy bolestivé kontraktury paravertebrálních svalů a útlak kořenů. Bohužel váš zdravotní stav není žádnou výjimkou a z lékařského pohledu s výjimkou nějaké medikace není ani příliš možností (a zřejmě ani důvodu) k nějaké intervenci (např chirurgickému řešení). V této fázi je skutečně na místě buď pravidelná dlouhodobá RHB a fyziatrie (jen se asi nedoplatíte) a nebo nějaká podobná cesta, jako jsou tyto moderní kombinace. Ale ani žádný lék ani žádná operace nefunguje na 100% a není možné předem zaručit naprosté odstranění potíží. Jsem ale přesvědčený, že do značné míry to oba přístroje zvládnou. Hlavně ale umí výrazně zpomalit další zhoršování (zejména u DDD a následných protruzí). Jen se vracím znovu k příp.NMR – pokud byste měl nějakou zprávu, byla by asi užitečná. Příjemný den z painGURU
MH Avatar autora L-Trac při výhřezu 03.02.2020 11:50
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je pro mě vhodný L-trac, elektronický trakční systém. Mám už delší dobu bolesti (cca 1,5 roku) po prokázaném výhřezu ploténky - poslední ploténka před křížovou kostí. Na operaci jsem nešla, cvičím SM Systém, učeno na rehabilitacích, zlepšení je, ale stále přetrvávají bolesti v zádech a mrtvění prstů na pravé noze, které vzniklo v momentě výhřezu útlakem nervu vedoucího do nohy. Chtěla bych to cvičení ještě něčím podpořit, když ten efekt zatím není ideální (navíc mi asi ten nerv do nohy utlačují už teď spíše stažené svaly v bedrech a v hýždi). Tento přístroj mě zaujal, jen nevím, když SM Systém se snaží těmi cviky co nejvíc rovnat páteř, aby nebyla lordóza, tak to zvedání podložky udělá prohnutí té páteře a nevím, zda je to tedy dobré. Děkuji MH
P Avatar autora L-Trac při výhřezu 03.02.2020 11:52
Dobré odpoledne, Situaci dobře popisujete a je vidět, že „jste v obraze“  Bolesti skutečně svědčí pro radikulární (kořenové) dráždění a s výhřezem nejspíše souvisí. Nicméně by pomohla nějaká lékařská zpráva nebo alespoň nález z magnetické rezonance (pokud jste byla). Přiznám se, že SM systém znám jen okrajově, ale mám pocit, že se snaží rovnat spíše skoliozy. Vyrovnávání lordozy (pokud není patologicky zvětšená) by podle mého spíš šlo proti smyslu. Oploštění lordozy naopak zmenšuje meziobratlové prostory a predisponuje k herniaci disků. Osobně jsem přesvědčený, že dynamická trakce by měla být ve Vašem případě prospěšná a lordotické postavení spíše podpořit. Ale znovu – pokud byste měla nález z MR, mohli bychom se vyjádřit s větší jistotou. Příjemný den od painGURU
5
18x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ZP Avatar autora | 21.10.2020
Po dlouhé době něco, co mi pomáhá povolit bolesti svalů v kříži. Je to příjemné, teď jak je sychravo tak to používám i dvakrát, třikrát za den, jak je čas. Pokorný
5
DI Avatar autora | 08.10.2020
Původně jsme objednali ten jednodušší model, ale prý nebyl skladem a tento byl zrovna zlevněný, takže stál skoro stejně. Teď jsme rádi, protože má 4 programy místo dvou, co jsme čekali. A také elektro, které občas používá manželka na krční páteř. Děkuji
5
BP Avatar autora | 04.09.2020
Hodně mi to pomohlo, a to už trpím na bolesti v zádech leta. Bohus
5
P Avatar autora | 06.08.2020
Oceňuji rychlost a solidnost, s jakou byla moje objednávka vyřízena. Třetí den od nákupu na e-shopu jsem už měl přístroj v rukách a hned jsem jej začal používat. I když jsem byl zpočátku mírně skeptický, účinky přístroje předčily mé očekávání. Bolesti zad výrazně usoupily a po každém použití se cítím lehce, jako by mně z beder spadlo těžké přemeno (téměř doslova). Přístroj mohu všem s bolavými zády plně doporučit.
5
PP Avatar autora | 03.08.2020
Ltrak nam doporucili z obchodu podle meho nalezu na magneticke resonancni a vysetreni na neurologii. Byli jsme se na pristroj podivat a vybrali si nakonec ten lepsi. Hlavne kvuli elektrolecbe, kterou take ma. S pristrojem jsem velmi spokojeny. Pavelka
5
MT Avatar autora | 24.07.2020
Koupe pro prarodice, oba si ho chvali. Takze jsme moc radi, ze jim pomaha. Oboum.
5
ZK Avatar autora | 25.06.2020
Manžel přístroj koupil pro mně, ale teď už to používáme oba. Já mám sice potíže s křížem větší, ale i on si libuje. Paní v obchodě byla velmi ochotná, poradila nám všechno, co jsme potřebovali. Zásilku přivezl kurýr na druhý den.
5
KK Avatar autora | 01.05.2020
Mám verzi s elektro, používám to také, hlavně na oblast pod krkem (jako mezi lopatkama, ale trochu výš). Obojí funguje lépe, než jsem čekal. Musím přiznat, že jsem tomu příliš nevěřil, ale tím líp. Karel
5
L Avatar autora | 17.04.2020
Rychlé dodání. Přístroj funguje dobře, jsem s ním spokojená. Používám zatím jen krátkou dobu, tak nemohu posoudit jeho účinnost. Skvělá je elektrostimulace, která je součástí přístroje. Hodně jí využívám + také nahřívání zad (vede k uvolnění stažených svalů). Doporučuji koupit novější model s EMS.
5
RH Avatar autora | 30.03.2020
Vše funguje jak mi prodejce po telefonu vysvětlil. Po pár dnech používání pociťuji úlevu.
5
HK Avatar autora | 19.03.2020
Rychlé dodání. Používám pár dní a vypadá, že by to mohlo na moje potíže fungovat. Docela se mi ulevilo.
5
DP Avatar autora | 11.03.2020
Přístroj funguje, jak má. Doručení v pohodě, na druhý den po zaplacení předem. Ještě mi volali, že to poslali. Elektrostimulaci jsem zatím nezkoušela, jen manžel si to nalepil a pěkně mu to škubalo ramenem. Jsem na to zvědavá. Darina
5
MM Avatar autora | 13.01.2020
Původně jsme měli objednaný standardní model, ale pak se objevil tento nový. Zavolal jsem do obchodu a ochotně nám objednávku změnili. Museli jsme jen pár dní čekat, protože první dodávka prý byla už předem vyprodaná. Každopádně jsme dobře udělali, manželka používá i elektro a nepotřebujeme tak další geret do domu.
5
PZ Avatar autora | 10.01.2020
Velmi spokojený, používám i elektrody na krk, snad mi vydrží co nejdéle.
5
JK Avatar autora | 03.01.2020
Nejdřív jsem do firmy volala, poslala jsem jim i nález z resonance. Nakonec jsem tam radši jela osobně a vybrala si tuhle verzi, která má i elektro. Zatím funguje perfektně, s obchodem jsem byla také velmi spokojená. Děkuji
5
VB Avatar autora | 28.12.2019
Kamarád má prý asi rok ten klasický model bez elektro a hodně si ho chválí. Mně se u tohodle líbí jak ta elektroléčba (sice to sám nepoužívám, ale manželka), tak hlavně ten nový ovladač. Byl jsem v obchodě osobně, co jsem měl otázky, tak všechno vysvětlili a dobře poradili. Děkuji moc.