Patelární luxace

4 položek celkem
cho pat originalkneestrap black 500x500
560 Kč

Dynamický přítlak na šlachu pod kolenem udržuje čéšku ve správné dráze. Brání bolestem i zánětům a degeneraci čéšky. Chrání patelární šlachu (úpon kvadricepsu)...

cho pat dualaction black 500x500
940 Kč

--> Patentovaná ochrana vašeho kolene. Díky Dynamic Pain Diffusion TM plná mobilita kolene a rozložení tlaků na čéšku. Účinné proti bolesti a...

Medi Dyne cho pat patellarstabilizer rightleg 500x500
1 260 Kč

Konstantní tlak na kloub a speciální postranní zábrany zajišťují správný pohyb čéšky. Omezují tak její degeneraci, zánět a bolesti kolene.

dynknee 5
Připravujeme
2 340 Kč

Dokonalá kombinace komprese a stabilizace pately pro zmírnění bolestí a podporu hojení kolenního kloubu. Gelová vložka stabilizuje polohu pately a snižuje opotřebení...

Co je patelární luxace neboli vykloubení čéšky (patellar tracking disorder)?

Je to stav, kdy čéška (patella) vyklouzává ze své normální pozice při ohýbání či natažení kolene.

Ve většině případů se čéška vychyluje ("vykloubí" či subluxuje) příliš daleko směrem vnějším.

Jen vzácněji se vykloubí směrem k vnitřní straně kolene.

patellar_track_disorder_arr1280Co způsobuje patelární luxaci?

Nejčastější příčiny bývají:

  • oslabené svaly stehna

  • příliš napnuté nebo příliš volné šlachy, vazy nebo svaly dolní končetiny.Jak luxaci předcházet?

Pokud příčina spočívá v příliš volném nebo naopak vysokém napětí šlachy kvadricepsu nebo kolenních vazů, je obvykle nezbytná korekce a stabilizace čéšky.

  • nejjednodušších případech postačuje dynamické předpětí šlachy JEDNÍM přítlačným válečkem těsně pod kolenem. Pak je pro vás optimální patentovaný pásku ChoPat Original Knee Strap.

  • chcete-li rovnoměrnější dynamické rozložení tlaků na čéšku, zvolte Cho-Pat Dual Action Knee Strap, který DVĚMA zabudovanými speciálními válečky zajistí přítlak nejen pod patelou, ale i nad ní . Zároveň poskytuje vysoký stupeň mobility a je nenahraditelný např. pro běhání nebo pro chůzi ze schodů či sestup z kopců či hor.

  • pro nejefektivnější stabilizaci si vyberte Cho-Pat Patellar Stabilizer s celkem ČTYŘMI přítlačnými válečky (nad a pod patellou a dvěma postranními). sice povoluje o něco menší rozsah pohybu než např. Dual Action nebo Original Knee Strap, avšak stupeň ochrany čéšky je nejvyšší.