Bolest kolene

Možností, jak řešit bolesti kolene i bez rizika nežádoucích účinků léků je mnoho.

Pro rychlejší základní orientaci slouží tento zkrácený přehled čtyř doporučených prostředků "painGURU řešení". Kompletní řadu najdete v kategorii Koleno  . 


Kromě úrazů je bývá příčinou zhoršujících se bolestí kolene nejčastěji osteoartroza  .  Způsobuje poškození chrupavek, které chrání povrch kostí, Kosti se pak začnou třít jedna o druhou a to pak způsobuje často výraznou bolest, otok a ztuhlost kloubu. 

Druhým nejčastějším důvodem je revmatoidní artritida  , kdy dochází k zánětu synovie (vnitřní výstelky kloubu). Zánět způsobuje uvolňování chemikálií poškozujících chrupavku a kost postiženého kloubu. Důsledkem je rovněž bolest a otok kloubu.

Příčinu bolestí musí vždy stanovit lékař (některé další běžnější diagnózy naleznete v sekci PROČ TO BOLÍ  ), samotné příznaky lze poměrně účinně zvládat i bez nutnosti nadměrného užívání léků.

Opatření vždy směřují k

  • potlačení bolestí,
  • zmírnění otoků a
  • zvýšení pohyblivosti a
  • zvýšení stability kloubu.

res_5

#1 FiRe-LAS   je kombinace čtyř nejúčinnějších metod pro bolesti kolenního kloubu v jednom jediném kompaktním přístroji.

Využitím laseru, FIR záření, červeného světla a vibrační masáže tlumí zánět, zlepšuje prokrvení, urychluje regeneraci a zároveň účinně tlumí bolesti.

V této chvíli jednoznačně nejlepší volba při bolestech kolene.


res_8

#2 Kneease   - rázová vlna speciálně určená pro kolenní struktury tlumí bolesti blokováním nervových impulsů v míše. Miniaturní přístroj, jediný na světě. Určitě je vhodná součást Vašeho repertoáru proti bolesti a pro skvělý pocit.

Pro miniaturní rozměry a působení jak proti bolestem, tak k podpoře hojení je na druhém místě.


res_6

#3 Dual Action Knee Strap   stabilizuje kolenní kloub, rozptyluje bolesti působící síly, zlepšuje geometrii čéškového mechanismu při pohybu (zejména chůzi ze schodů či kopce) a chrání vaše koleno patentovaným mechanismem "Dynamic Pain DiffusionTM".

Mimořádná účinnost, třetí místo.


res_7

#4 TherMedic Knee Wrap   slouží jak k ledování otoků, tak k hloubkové termoterapii FIR (potlačení bolestí, uvolnění spasmů a zlepšení mobility), ale i jako stabilizační bandáž kolene - 3v1.

Široké uplatnění, velmi příznivý efekt - čtvrté místo.


Pro podrobnější informace o přednostech právě těchto řešení klikněte na odpovídající obrázek, některé praktické postřehy a přehled dalších možností jsou dále na této stránce.

Při náhle vzniklých či nejasných bolestech kolene i přes domácí ošetřování se nelepšících nebo se dokonce zhoršujících vyhledejte lékaře. Totéž platí, pokud se jedná o léčení příčin (např. samotného zánětu) a nikoliv jen tlumení projevů postižení. 

I při léčbě a prevenci zhoršení bolestí, otoků a ztuhlosti kolene lze využít řadu dalších fyzikálních, tedy přirozených metod bez farmakologických preparátů či jiné chemie. Prostředky určené pro ošetření oblasti kolene a pod kolenem najdete ZDE  .