Golf a bolesti!

Golf vypadá jako jednoduchá hra, při které se hráč trefuje holí do v klidu ležícího objektu do relativně široce otevřeného prostoru. Historicky je proto vnímán jako sport s nízkým rizikem úrazu. Golfisté však sami vědí, jak časté jsou zdravotní potíže a úrazy spojené právě s golfem. Není překvapivé, že nejčastěji jsou postiženy bederní svaly a páteř, svalové úpony v okolí lokte nebo šlachy zápěstí, trpí také kolena a ramena, přičemž klíčovým faktorem poranění je převážně nedostatečná flexibilita.

Pokud již ke vzniku bolestivých stavů dojde, je k dispozici řada možností, z nichž doporučujeme následující:


AM44_25

#1 Vztlakový fixátor   - vertikálním roztažením vzduchových sloupců fixátoru dojde k zvětšení meziobratlových prostor a uvolnění tlaku nadzdvižením hrudního koše. Snižuje se tak bolest, napětí a křeče zádových svalů. Tento pás může být použit přímo na tělo, nebo přes tenké bavlněné oblečení. Je vhodný pro ty, kteří trpí bolestí zad, která je pak omezuje na hřišti. 


AM22_11

#2 Elektronický trakční systém   - měl by jej mít po ruce každý golfista, který má problémy se zády. Mikročipem řízený přístroj v sobě spojuje 4 různé metody k odstranění bolestí při problémech s ploténkami a obratli, při svalových křečích nebo bolesti z fyzické únavy. Svalové křeče pomáhá odstranit integrované infrazáření a vysokofrekvenční masáž a magnetické pole masáží uvolňují svalstvo zad po námaze. Pomocí trakce dokáže zvětšit meziobratlové prostory k uvolnění uskřípnutých nervů. Doporučujeme použít už při prvních náznacích bolesti a předejít tak větším bolestem, které vám nedovolí trénovat. 


res_2

#3 Tenease   je jediný miniaturní a tedy i přenosný přístroj s mimotělní rázovou vlnou (ESWT) na světě. Pomáhá zejména tlumit bolesti spojené specificky s úpony na loketním kloubu (tzv. golfový loket). Mechanické vibrace o frekvenci zhruba 100 Hz rovněž relaxují špatně prokrvené tkáně, zlepšují krevní průtok těmito oblastmi a urychlují hojení poškozených šlach a úponů aktivací zánětlivých buněk. Používá se jen 3krát denně vždy 10 minut, po aplikaci se ještě několik hodin blokuje přenos bolestivých signálů do mozku a u většiny lidí dochází k výrazné úlevě. Přístroj je velmi malý, lehký a ovládá se pouhým stiskem jednoho tlačítka. Tyto vlastnosti a mimořádně příznivá cena jej staví na jedno z prvních míst mezi analgetickými nefarmakologickými prostředky nejen pro golfisty.


laser 8

#4 Cold LASER   použitelný na koleno, vás opět vrátí do hry. Kombinace studeného laseru, RedLight terapie, FIR záření a tlakové 3D masáže v jediném high-tech přístroji s intuitivním ovládáním na dotykovém displeji. Tři automatické režimy pro obnovu tkání, urychlení a podporu jejich regenerace a pro snížení otoků, uvolnění napětí a zvýšení pružnosti.


Pro podrobnější informace o přednostech právě těchto řešení klikněte na odpovídající obrázek.