Úponové bolesti lokte

Bolesti svalových úponů (tzv. tendinopatie či tendinitidy) v oblasti loktů jsou velmi častou příčinou nepříjemných bolestí. Důvodem jsou obvykle mikrotrhlinky v příliš namáhaných, málo prokrvených a tedy i špatně se hojících vazivových strukturách. Cílem ošetření je tlumení bolestí, zlepšení prokrvení a podpora hojení poškozených tkání. Co pomáhá? Zde jsou naši favorité:


res_15

#1 TherMedic FIR Elbow Wrap. Problém úponů je nízké prokrvení a tedy špatné hojení. Tepelná energie FIR proniká snadno do tkání, kde pozitivně působí na buněčné úrovni, podporuje hojící procesy a zvyšuje průtok krve tkáněmi. Má i chladovou vložku, kterou je možné v první fázi krátce použít. První místo.


res_2

#2 Tenease je jediný miniaturní a tedy i přenosný přístroj s rázovou vlnou na světě. Pomáhá zejména tlumit bolesti spojené specificky s úpony na loketním kloubu. Mechanické vibrace rovněž urychlují hojení aktivací zánětlivých buněk.


res_3

#3 AcuElbow s integrovanými TENS/EMS elektrodami kompatibilní se všemi přístroji HiDow. Potlačuje otok, stabilizuje kloub a hlavně - tlumí bolesti. Vynikající pomůcka nejen pro golfisty a tenisty


res_4

#4 MojiHeat 4" Ball - terapeutické teplo v kombinaci s masáží díky speciálnímu míčku masivně akumulujícímu tepelnou energii z MW trouby. Postupně se uvolňující teplo nejen zlepšuje prokrvení a uvolňuje ztuhlé svaly a vazy, ale aktivuje i proces hojení a hlavně ulevuje od bolestí.


 

Pro podrobnější informace o přednostech právě těchto řešení klikněte na odpovídající obrázek, některé praktické postřehy a přehled dalších možností jsou dále na této stránce.

Prostředky lze navzájem různě kombinovat, aby byl dosažen co nejlepší účinek a cítili jste se skvěle.

Více možností pro ošetření oblasti lokte a předloktí naleznete ZDE.