Úponové bolesti lokte

tennis-elbow-microtears1083

Bolesti svalových úponů (tzv. tendinopatie či tendinitidy) jsou velmi častou příčinou dlouhodobých, nepříjemných a opakovaně se vracejících bolestí lokte.

Důvodem jsou obvykle mikrotrhlinky v příliš namáhaných, málo prokrvených a tedy i špatně se hojících vazivových strukturách.

Cílem ošetření je tlumení bolestí, zlepšení prokrvení a podpora hojení poškozených tkání.

Mimořádně důležité je současné uvolnění ztuhlých svalů a fascií (zvýšení pružnosti).

Tak lze snížit přílišný tah na šlachy a úpony a omezit jejich ischemii (nedokrvení).

 

Co pomáhá?

Zde jsou naši favorité:


res_15

#1 TherMedic FIR Elbow   Wrap. Problém úponů je nízké prokrvení a tedy špatné hojení. Tepelná energie FIR proniká snadno do tkání, kde pozitivně působí na buněčné úrovni, podporuje hojící procesy a zvyšuje průtok krve tkáněmi. Má i chladovou vložku, kterou je možné v první fázi krátce použít. První místo.


res_2

#2 Tenease   je jediný miniaturní a tedy i přenosný přístroj s rázovou vlnou na světě. Pomáhá zejména tlumit bolesti spojené specificky s úpony na loketním kloubu. Mechanické vibrace rovněž urychlují hojení aktivací zánětlivých buněk.


res_3

#3 AcuElbow   s integrovanými TENS/EMS elektrodami kompatibilní se všemi přístroji HiDow. Potlačuje otok, stabilizuje kloub a hlavně - tlumí bolesti. Vynikající pomůcka nejen pro golfisty a tenisty  


res_4

#4 MojiHeat 4"   Ball - terapeutické teplo v kombinaci s masáží díky speciálnímu míčku masivně akumulujícímu tepelnou energii z MW trouby. Postupně se uvolňující teplo nejen zlepšuje prokrvení a uvolňuje ztuhlé svaly a vazy, ale aktivuje i proces hojení a hlavně ulevuje od bolestí.


 

Pro podrobnější informace o přednostech právě těchto řešení klikněte na odpovídající obrázek, některé praktické postřehy a přehled dalších možností jsou dále na této stránce.

Prostředky lze navzájem různě kombinovat, aby byl dosažen co nejlepší účinek a cítili jste se skvěle.

Více možností pro ošetření oblasti lokte a předloktí naleznete ZDE  .