5 nejčastějších zranění při golfu

CM7golf-ig-10

Travis Frye

Zrychlení z nuly na 160 km/hod při golfovém švihu klade obrovské nároky a stres na lidský organismus.

Zejména na páteř a klouby.

A většina dnešních golfistů některá z níže uvedených zranění již zažila.

Výkonný perkusní masážní přístroj Pure-Wave   golfistům pomáhá uvolněním svalů a zvýšením mobility kloubů možným zranění předcházet.


CM7_lower_back1083

Bolesti v zádech
– rotační zátěž při golfovém švihu může vyvinout obrovský tlak na páteř i svaly.

Nároky se násobí tím, že golfisté tráví nepočítaně hodin v předklonu a nesčetněkrát opakují stejný pohyb.

Proto nepřekvapí, že golfová hra způsobuje spasmy především zádových svalů a snadno vede k téměř invalidizujícím poraněním.


CM7_tennis_elb1083

Tendinitis (zánět šlach) je nejčastější postižení lokte a zápěstí golfistů po celém světě.

Loketní tendinitis se často označuje jako „tenisový loket“, je-li postižen vnější úpon šlach, nebo „golfový loket“, když je bolestivý vnitřní úpon lokte.

Riziko vzniku zánětu šlach a úponů se s přibývajícím věkem zvyšuje a u golfistů je zejména vysoké z důvodu opakovaných pohybů daných povahou hry, úderů do míčku a hyperextenzí lokte po úderu.


knee-injuries-1083

Bolesti kolen -  příčinou je námaha a přepětí v oblasti kolenních kloubů při otočení kolene stabilizujícího rotaci kyčlí při downswingu (první fáze úderu).

Na koleno působí extrémní síly, které mohou způsobit poškození vazů a v průběhu času i zhoršit jinak i nevýznamnou artritidu (zánět kolene).


CM7-White-shoulder_1083

Bolesti ramen – mohou být citelné jak ve vrcholu nápřahu, tak při prošvihu a dotažení úderu.

Traumatizující síly v důsledku nesprávné mechaniky švihu, nedostatečného zahřátí, „tlustých“ úderů a celkového přetížení často vedou k poškození tzv. rotátorové manžety.

Také se mohou objevit záněty šlach, bursitis i natržení rotátorové manžety v důsledku opakovaných pohybů při švihu.


Golf_hip_injury1083

Poranění kyčlí – kyčelní klouby jsou náchylné k poranění při golfu, jelikož velká část tlaku v průběhu švihu působí právě na klouby a okolní svaly.

Vnější rotace kyčle v průběhu švihu výrazně namáhá kyčelní kloub, zejména při časté hře. Tyto rotační a smykové síly způsobují rovněž taková poranění, jako je natažení tříselných vazů nebo poranění bederní části páteře.


CM7-White-full_1083

Řešení:

Zlepšení mechaniky švihu, účast na speciálních cvičeních pro golfisty, vlastnictví vhodného náčiní, vyvarování se příliš dlouhých tréninků a hry, vždy provádět zahřívací a protahovací rutiny před tréninkem i hrou a provádět pro golf specifický strečink – to vše pomáhá předcházet zraněním.

Zařazení perkusní masáže Pure-Wave   jako součástí zahřívací rutiny před prvním odpalem může výrazně zvýšit sílu, pružnost a mobilitu v průběhu celého kola.

A správné použití Pure-Wave   po skončení hry pomáhá v hojení mikrojizev a zánětů šlach i svalů

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení