Vztlaková trakční ortéza krční páteře (SP-AIRTRAC)

Kód: SPAIRTRAC03
3 890 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Mimořádně přesná regulace VZTLAKOVÉ SÍLY.

Zbaví bolestí krku a přizpůsobí se každému.

Patentované řešení se vzduchovou dekompresí.

Eliminace hlavní příčiny bolestí - gravitačního tlaku hlavy na krční obratle.

NeckPain-Female750x191


Detailní informace

Detailní popis produktu

Běžné krční límce používané při bolestech krční páteře pouze fixují krk a brání jeho pohybu.

Vychází to z představy, že méně pohybu znamená méně bolestí.

Revoluční princip tohoto prostředku spočívá v ODLEHČENÍ gravitačního tlaku na krční struktury, který působí lidská hlava vážící v průměru téměř 5 kilogramů (!).

Toto nadlehčení snižuje zatížení plotének a meziobratlových kloubů.

Rozšiřují se meziobratlové prostory a odstraňuje se útlak nervových kořenů a tím i hlavní příčina úporných bolestí.

Klinické studie prokázaly účinné zlepšení příznaků, snížení recidiv (vracejících se potíží) a celkové zlepšení kvality života.

 


SPAIRTRAC_11_1083

POPIS SYSTÉMU

Unikátní konstrukce umožňuje utáhnout otočným ovladačem zadní panel tak, aby zůstalo zachováno fyziologické zakřivení krční páteře nejen během trakce, ale i po odložení přístroje.

Vnější rám má 4-bodové upevnění zajišťující precizní trakci pomocí oboustranně nastavitelného zdvihacího mechanismu.

Osm vertikálních vzduchových komor po nafouknutí podpírá hlavu a prakticky eliminuje gravitační tlak na jemné krční obratle a ploténky.

Jednoduché použití, systém se snadno nasazuje i snímá.

Má zdokonalené polstrování, které mj.brání útlaku trachey, usnadňuje dýchání a udržuje bradu ve správné pozici.

Především však uchovává krční páteř ve fyziologickém zakřivení 20° a chrání ji před následným poškozením.

Podporu lze snadno nosit jak doma, tak v zaměstnání.

Je lehká a pohodlná, snadno se s ní i cestuje.

Dobře se přizpůsobí prakticky každé velikosti krku (max. obvod krku 50,8 cm / 20 palců).

 


ČÍM SE LIŠÍ OD BĚŽNÝCH LÍMCŮ?

SPAIRTRAC_21

- snadno nastavitelná intenzita tahu (trakce)

SPAIRTRAC_31

- systém osmi vertikálních tlakových vzduchových komor

SPAIRTRAC_41

- dekomprese efektivně odstraňuje bolesti kdykoliv a kdekoliv, doma či v práci (mimořádně užitečná při bolestech kvůli práci s počítačem - Text Neck  )

 


SPAIRTRAC_51

POUŽITÍ

Nasazování a nastavení trakce probíhá ve třech jednoduchých krocích.

 1. Po nasazení předního panelu pod bradu nastavte optimální výšku a utáhněte přední fixační šrouby. Pak zadním ovladačem upravíte těsnost límce. Nastavení utáhnutím všech stavěcích šroubů zajistíte (LOCK)
 2. Poté postranními ovládacími šrouby nastavíte sílu vertikální trakce (PUSH). Ta je vysoce individuální a neměla by být nepříjemná. Pokud ano, je vhodné pootočit stavěcí šrouby o něco zpět.
 3. Nakonec pomocí speciální ruční pumpičky nafoukněte systém komor, aby byl dosažen optimální vztlak a ponechte jej působit po dobu 15-20 minut, pokud vám lékař nedoporučí jinak (SUPPORT).

 


SPAIRTRAC_61

ÚČINKY VZTLAKOVÉ ORTÉZY

 • eliminace účinků gravitace na obratle a ploténky krční páteře
 • odstranění útlaku nervových kořenů vyklenující či vyhřezlou ploténkou
  neck-herniateddisc
 • protažení vazů a pouzder meziobratlových kloubů
 • zlepšení krevní cirkulace snížením tlaku na cévní zásobení
 • snížení napětí a bolestivosti svalů
 • prevence zhoršování degenerativních onemocnění (např. osteoartritis a/nebo facetového syndromu)

Pro maximální účinek je vhodné kombinovat vztlakovou podporu (ortézu) s kombinovaným trakčním systémem C-TRAC   nebo elektronickým perkusorem  .

 


consult_doctor

Před použitím je vhodná konzultace s vaším lékařem v případě:

 • diagnostikované spondylopatie
 • pokročilé osteoporózy
 • maligního nádoru
 • těhotenství
 • věku do 12 let

 


NEJSTE SI ZCELA JISTÍ? NEBO MÁTE DOTAZ?

zavolejte_nam250


Neck Air Traction Device

5
29x
4
5x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
PK Avatar autora | 03.04.2021
Jsem zatím spokojená, jen je škoda, že se v tom nedá i spát. Pavlina
5
ZB Avatar autora | 26.02.2021
Bál jsem se, že to nebudu umět nasadit, ale bylo to docela jednoduché. Krk to fixuje dokonale, dá se různě nastavovat. Dobře vymyšlené a velmi lehounké. Pochvala
4
RB Avatar autora | 02.12.2020
Po nasazení jsem se dostal z nejhoršího docela rychle. Blbý je, že se to musí při ležení sundat.
5
KB Avatar autora | 10.11.2020
OK
5
MV Avatar autora | 24.07.2020
Mela jsem uskriply nerv, bolelo to hodne, velmi rychle povolily. Podle instrukce obchodu jsem nenechavala krk zafixovany moc dlouho, jen skutecne pri bolestech. Dobre se da nastavit a dobre drzi. Vlasakova
5
Avatar autora | 25.06.2020
Sháněli jsme něco pro syna, hnul si páteří při sportu a takové ty ´na pokladnu´ mu nepomáhaly. V obchodě se mi dost vyptávaly, na co to chci, prý abych mu ještě neublížila. Říkaly, že někteří to chtějí na dlouhodobé nošení, a že to prý na to není, když se to pak sundá, tak je to ještě horší. Ale pro kluka mi to doporučili. Výborně mi to sedí, super je ten polštářek vzadu. Bolesti mu ustoupí prakticky hned a rychle se dává dohromady. Jsme spokojení.
4
JH Avatar autora | 13.04.2020
trochu nepohodlné a tak nějak jsem se v tom bál,,zklamala mně nafukovací manžeta ,že nejde nafouknout více .ale pro mne se to až tak nehodilo..ale ponechám si jej ...snad to pomůže v budoucnu
5
RC Avatar autora | 27.03.2020
Je to parádní věcička. Pochybuji, že na trhu existuje něco lepšího, co dokáže tak luxusně zafixovat krční páteř. Stejně tak to krásně uleví krční páteři při využití trakční funkce prostředku. Velmi snadná aplikace, večer u telky po náročném dni nasazuji na pár desítek minut a vnímám, jak je krku dobře. Když připočtu možnost podpory páteře přifukovací manžetou, nelituji ani koruny, které jsem na prostředek vynaložil. Díky, painguru !
5
LM Avatar autora | 19.03.2020
Jsem již dva roky po úrazu a vyzkoušela jsem více ortéz. Sice v ní nevypadám jako modelka, za to, ale je jediná, která mi od bolestí pomáhá. Ze začátku jsem sice tápala, jak to vše nastavit, ale po znovu prostudování stránky prodejce už je to jednoduché.
5
EM Avatar autora | 08.03.2020
Mám už ctrak a takové ty chronické potíže se o dost zmírnily. Ale znamená to používat poctivě, to jo. Ale když se mi uskřípne nerv a začne mi střílet do ruky, tak mi doktor doporučil fixaci. Na akutní bolest mi to většinou rychle pomůže, ale doktor říkal, abych to nenechávala dlouho, že úplné znehybnění na delší dobu mi to může ještě zhoršit. Doteď ale je to fajn.
4
DO Avatar autora | 12.02.2020
Tak určitě je tato ortéza lepší než co je běžně k dostání. Co jsem měl takový nafukovací límec, tak to trochu pomohlo, ale jak jsem to sundal, bylo to ještě horší. Jediné, co mi tady vadí, že se v tom nedá ležet, natož spát. Jinak OK.
5
PK Avatar autora | 19.01.2020
Měla jsem nafukovací límec, ale bolelo mi to dál. Protože zároveň tahal páteř do roviny. Takže se mi líbí hlavně ta manžeta vzadu, i když jí teď nafukuju tak asi na 50-60%. Bohatě mi to stačí a je to o poznání lepší.
5
MH Avatar autora | 19.12.2019
Před pár lety mi našli vychýlenou ploténku v krční páteři a nějakoiu degeneraci i u ostatních. Střídavě mívám dost bolesti, zdá se mi, že tenhle přístrojek mi opravdu pomáhá. Nedělá mi dobře hlavu moc vytahovat nahoru, jen mírně, a spíš natlakovat ten zadní polštářek. To mi dělá zatím nejlíp a bolesti většinou hodně rychle povolí.
5
MH Avatar autora | 09.12.2019
Maminka má špatné krční obratle a dvě vyčuhující ploténky (dle lékařky). Bolesti časté, zkoušela už různé pomůcky. Tuhle si tazím velmi pochvaluje. Škoda, že jsem na ni nepřišla dříve, jinde jsem ji neviděla.
5
RD Avatar autora | 29.11.2019
Koupila jsem to pro maminku, má nález na krční páteři a bolesti jí střílejí do levé ruky. Měla nějaký límec, ale stěžovala si stejně. Prý je výhoda, že tuhle ortézu si nastaví, jak potřebuje a hlavně jí dálá dobře nafouknutí polštářku vzadu. Je to dobře vymyšlené. Škoda, že není něco takového na pojišťovnu.
5
JK Avatar autora | 03.10.2019
Koupil jsem pro manželku, má bolesti krční píteře už dlouho. Je nadšená, a to je u manželek dobře. Doručení objednaného obratem.
5
TB Avatar autora | 02.10.2019
U mně to zafungovalo bezvadně, je podle mého důležité, že se dá regulovat síla zvedání hlavy a hlavně ta manžeta vzadu. Zapomněla jsem jednou ji natlakovat a nebylo to tak příjemné. Při výběru jsem si nebyla jistá, poradili mi po telefonu. Balíček přišel hned druhý den, jsem maximálně spokojená.
5
AS Avatar autora | 13.09.2019
Mám doma už několik límců (většinou na pokladnu od praktika), ale musím přiznat, že ty mi moc neprospěli. Teprve tahle ortéza mi zabrala. Je o dost pevnější a dá se snadno poštelovat podle potřeby. Hodnotím 5*
5
MH Avatar autora | 10.09.2019
+ velmi lehounké, dobře zpevňuje, bezvadné je manžeta na zátylku
5
RK Avatar autora | 06.09.2019
Dobrá věc, líbí se mi nafukovací manžeta vzádu. Zkoušel jsem s tím i ležet, ale to moc nejde. Každopádně když mi začnou bolesti vystřelovat do ruky, tak to víc utáhnu a za chvíli většinou povolí. Dodali mi to v pořádku a rychle.
5
VH Avatar autora | 23.08.2019
Jakmile mám bolesti, nasadím mazlíka a počkám. Pomáhá to, když to mám jakoby skřípnuté, na bolavé svaly používám elektro.
5
H Avatar autora | 16.08.2019
Mám časté potíže s krční páteří a v nemocnici mi dali takový ten molitanový límec. Tenhle je daleko lepší a navíc se v něm krk tak nepotí
5
ČS Avatar autora | 28.04.2019
Měl jsem nejdřív jen normálně zablokovaný krk, pak se to začalo hodně zhoršovat. Volal jsem do obchodu a rovnou jsem tam vyrazil. Na místě mi to pomohli nasadit a během chvilky se dost ulevilo. Zatím docela dobré, jestli to vydrží, tak super.
5
Avatar autora | 19.03.2019
Tento typ trakce mi doporučil můj lékař. Mám několik vyhřezávajících krčních plotének. Po třech týdnech prakticky každodenního používání vidím pozitivní výsledky. Mnohem menší bolesti v ramenou a v rukou.
5
RT Avatar autora | 29.01.2019
Po pár dnech používání, vypadá, že to funguje. Mám potíže s krkem již několik let. 'Určitě jej budu používat nadále.
4
ZJ Avatar autora | 09.12.2018
Zdá se, že to pomáhá. I kvalita se zdá dobrá. Mám vyhřezlou ploténku. Dávám 4, protože polstrování nebylo úplně přesně instalované a chvíli jsem si musel pohrát s velcro páskami. Teď je to v pohodě.
5
BK Avatar autora | 02.12.2018
Podle obrázků jsem si myslela, že to bude těžké. Ale je to naopak lehounké. Podle mně je hlavně supr, že to vytáhne hlavu nahoru a jakoby zatlačí krk dopředu. Každopádně bolest skoro ustoupila. A doručení i u mně rychlé.
5
LK Avatar autora | 19.11.2018
Mám dlouhodobé potíže s krkem, pravidelným používáním se mi dost ulevilo. Vše OK.
5
ZN Avatar autora | 17.11.2018
Slyšela jsem, že se tyhle ortézy musejí dělat na míru. Volala jsem tam a řekli mi, že se dá snadno upravit a že tyhle nové modely se na míru nedělají. Ta moje pak přišla dost rychle a v pořádku. Na zablokovanou páteř mi to pomáhá zatím nejlépe.
5
ZL Avatar autora | 08.11.2018
Měla jsem skřípnutý nerv. Ortéza došla hned na druhý den a výborně to zafungovalo. Jsme moc ráda.
5
D Avatar autora | 29.10.2018
Spokojenost, dobré štelování
5
LH Avatar autora | 18.10.2018
Je třeba si na to zvyknout a neutahovat zas moc. Když se nafoukne ta zadní část, tak to pěkně táhne krk nahoru.
5
J Avatar autora | 10.10.2018
Kdyz se to dobre seridi, tak super!
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora Zúžený páteřní kanál a jízda na kole 16.03.2022 07:41
Dobrý den, mám zúžený páteřní kanál v oblasti krční páteře. Dlouhodobý výhled počítá s operací avšak ta má být odložena na co nejpozději (ideálně za cca 10 let). Do té doby musím být opatrný, nepadat, nebourat a podobně. Kvůli otřesům bych neměl běhat a jízda na kole je nevhodná z důvodu pozice páteře a hlavy a namáhání krčních obratlů. Ortézu bych chtěl použít právě na jízdu na kole, jakožto podporu na cca 40ti minutové jízdy. Nejprve asi interiérově a když to půjde, tak časem třeba i nějaké cyklostezky. Máte s použitím ortézy při popsaných parametrech nějaké zkušenosti a případně byste takový postup doporučili? Můžete mi případně doporučit jiný výrobek, který by tento účel mohl splnit? Děkuji a zdravím, Jarda
P Avatar autora Zúžený páteřní kanál a jízda na kole 16.03.2022 07:42
DD, hlavní úlohou vztlakové ortézy Sp-AirTrac je krátkodobá dekompresní trakce krční páteře při zachování lordozy zejména u akutních kořenových syndromů. S podobným využitím zkušenosti dosud nemáme, ale v zásadě nevidím nějakou kontraindikaci (důležité je krátkodobé použití a doba do cca hodiny to jistě splňuje). K podpoře krčních paravertebrálních svalů by určitě měla přispěch a totéž se týká prevence nechtěných extrémních pohybů. Osobně si myslím, že pro tento účel by byla vhodná (z hlediska fyziologie a medicínských aspektů), co nedokážu posoudit, je reálný subjektivní efekt – tedy jak dalece dokáže zabránit případným nepříjemným pocitům při jízdě. Dá se ale předpokládat, že po pár dnech používání budete vědět, jak přesně ortézu nastavit. Hezký den od painGURU
P Avatar autora Zúžený páteřní kanál a jízda na kole 04.04.2022 07:39
DD, zcela normální to není, ale v určitých situacích není nijak výjimečné (v případě tzv. distenzních bolestí – tj. vzniklých z příliš rychlého roztažení úponů, vazů a kloubních pouzder bývají dokonce podstatně větší). Na vině je vždy trakce (mechanické protahování páteře). Není jasné, jestli trakci používáte, jak intenzivní (tedy jestli manuální či AUTO režim, jestli na tvrdém či měkkém podkladu /např. matraci/) apod. Pokud k takové situaci dojde, přestaňte používat AUTO režim (a pokud záda po aplikaci výrazně bolí, obvykle jde o tupou, trvalou bolest, jinou, než člověk zná z historie), přístroj položte na měkký podklad (např. matraci) a spusťte pouze FIR pro nahřátí elektrod a pak EMS/TENS na tzv. submaximální intenzitu (případně i vibrace). Jinými slovy, zvyšujte intenzitu, dokud vám nezačne být EMS/TENS nepříjemná a pak ji snižte o jeden až dva stupně, aby nepříjemné pocity ustoupily. Nechte působit cca 15 minu (jeden cyklus), ne více. Když bedra přestanou bolest, pokračujte manuální trakcí: na ovladači stihněte vpravo nahoře „Air inflate“ a přidržte – přístroj se začne zvedat. Jakmile ucítíte v bedrech jen lehkých tah, tlačítku pusťte (stále mějte zapnuté EMS/TENS, FIR, příp. i vibrace. Nepřekračujte čas 15 minut. Když ani po maximálním zdvihu bedra nebudou bolest, můžete postupně přejít k plně automatické aplikaci (AUTO). Příjemný den od painGURU
M Avatar autora Doba nošení 29.11.2021 11:41
Dobrý den, prosím o informaci ohledně doby "nošení". V textu na těchto stránkách se píše cosi o 20 minutách. Mám obavu, že to by u mne bylo nedostatečné. Druhá "krajnost" by bylo celodenní. Jaké je vaše doporučení, zejména vycházející ze zkušeností z používání. Děkuji za odpověď. Miroslav
P Avatar autora Doba nošení 29.11.2021 11:53
DD, Zmínku o 20 minutách jsme našli pouze v diskuzi jako odpověď na podobný dotaz, tedy že je dobré začít s dobou 20 minut a poté podle potřeby dobu trakce prodlužovat. Důvodem je, že zbytečně dlouhá fixace krční páteře má významně negativní vliv na její flexibilitu a rehabilitace pak může být značně obtížná. Trakce slouží především k dekompresi utisknutých kořenů, která vyvolává stažení svalů podél krční páteře a další zhoršení stavu. Jakmile kořenové dráždění ustoupí, je vhodné trakci povolit. Pokud se kořenové dráždění znovu objeví, je třeba znovu trakci obnovit. Záleží na tom, co je příčina problémů a podle toho volit i nejvhodnější cestu. Každopádně platí, čím méně imobilizace krční páteře, tím lépe. Celodenní nošení fixátoru (až na medicínsky indikované případě) vhodné není a je lépe podívat se po jiných prostředcích. Když byste měl nějaká lékařská vyšetření, příp. i magnetickou rezonanci nebo CT krční páteře, měli bychom být schopní spolu něco rozumného vymyslet. Příjemný den od painGURU
TJ Avatar autora Hernie mezi C6 a C7 03.11.2021 18:38
Dobrý den, rád bych se zeptal po kolikátý krční obratel ( C1 až C7 )tato ortéza funguje. Nejsem si jist jestli roztažení funguje i u spodních obratlů C6 a C7 kde zrovna mám já problém s ploténkou. Děkuji za odpověď.
P Avatar autora Hernie mezi C6 a C7 04.11.2021 07:07
DD, trakce je rovnoměrně rozložena v zásadě od C1 až k Th1 (první fixovaný obratel), tedy v celém průběhu volné krční páteře. Především v případech, jako je Váš, je důležitá pneumatická manžeta, která i při maximální trakci zachovává přirozenou krční lordozu. U běžných prostředků (např. nafukovacích límců, závěsů na dveře apod.) totiž dochází k natažení páteře v podstatě jako "struny" a násilnému vyrovnání jejího zakřivení. Protože mají těla obratlů klínovitý tvar, je při uvolnění trakce naopak značná tendence k herniaci. Je ale třeba upozornit, že jakákoliv fixace krku na delší dobu má významně negativní efekt na následnou hybnost krční páteře a je třeba fixátory používat jen skutečně v indikovaných případech a jen na nezbytně nutnou dobu (poté přejít k jiným, k páteři šetrnějším prostředkům). Příjemný den od painGURU
ZZ Avatar autora Vadní držení těla 22.07.2020 08:58
Dobry den, mohla by mi toto pomoci na vadne drzeni tela, kdy mam hlavu predsunutou dopredu ?Boli mne krcni pater a nevypada to vubec dobre...Z.Zemanova
P Avatar autora Vadní držení těla 22.07.2020 09:04
DD, Potíže s krční páteří mohou mít dlouhou řadu příčin (navíc se často různě kombinují) a je proto důležité alespoň rámcově zjistit, jaký je nejpravděpodobnější důvod. Nicméně platí, že imobilizace krční páteře bez významného důvodu (např. akutní výhřez nebo útisk nervu) je většinou nežádoucí, protože následné ztuhnutí bývá horší než stav předtím. Vadné držení krční páteře je obvykle důsledkem zkrácení a ztuhnutí vazů a svalů (myofasciálních struktur) a jejich zafixování. Pro takové situace je optimální trakční přístroj C-Trac, který postupně veškeré struktury rozvolní a navíc tlumí bolesti, které vyvolávají spasmy svalů kolem páteře i kývačů hlavy. Jinou možností, která umí tak tlumit bolesti, ale je spíše zaměřená na problémy měkkých tkání (hlavně svalových spasmů a uzlů) je Hyperblade. Nevím, jestli nemáte k dispozici výsledek nějakých vyšetření (např. mag.rezonance nebo alespoň CT), která by pomohla se lépe zorientovat, jaká cesta by pro Vás byla nejlepší. V této situaci bych se ale rozhodoval mezi C-Trac a Hyperblade. Sp-Airtrac by spíš mohl Váš stav v konečném důsledku i zhoršit. Hezký den od painGURU
K Avatar autora Srovnání s trakčním lehátkem 04.02.2020 10:23
Dobrý den, vím ze to nevyleci,ale aspoň pomůže. Jen se chci zeptat jestli to ma opravdu takový účinek jako trakcni lehátko kdy zhruba po 8 minutách dochází k trakci kvyrovnani obratlů plotenek a k prokrveni patere,nervu a k velike uleve ktera pretrvava až do druhého dne.Trakce je denně opakovaná 20-30 min..Nezaryje se jen brada a zatylek do limce a pak dojde k nedostatecne trakci u nekterych lidi? Vyska na trakci se muze lisit. Jaká je max vytlacena výška vzduchem a da se manualne zvednout limec a az pak použít pomocí pumpy zvedat limec a tím způsobit trakci krku? Mám o to zájem. Jen o tom chci vědět vic Stejně tak jako u trakcniho lehátka které jsem musel upravit z duvodu kratší nohy o 1.9 cm a tim dochazelo k sikmemu tahu k panvy a zaroven cele těla žeber patere apd. Podobné to může být u velice obézních nebo naopak hubenych lidi.kdy nemusí dojít vůbec k trakci Ja jsem hubený. Děkuji za info Karel B
P Avatar autora Srovnání s trakčním lehátkem 04.02.2020 10:30
Hezké dopoledne, do značné míry záleží na příčině a charakteru potíží. Pokud se jedná o akutní (případně subakutní) problém typu protruze ploténky, trakce účinkuje velmi dobře. Trakční lehátko bývá účinnější u nižších částí páteře (bederní, SI), už jen proto, že trakci zajišťuje hmotnost větší části těla. U hlavy hmotnosti cca 5-6 kg je tah samozřejmě menší. U SP-AirTrac trakci zajišťují především manuálně nastavitelné posuvy. Vzduchová manžeta trakci také trochu dopomáhá, ale hlavní její význam je právě v tom, že páteř se nenarovnává, ale manžeta podporuje její fyziologické zakřivení (krční lordózu). To rozevírá meziobratlové prostory a jednak uvolňuje útlak nervů, jednak snižuje tlak na ploténky (resp. vytváří až negativní tlak) a podporuje průnik vody, glukózy i kyslíku do neprokrveného jádra plotének. To má hlavně dlouhodobý význam u degenerativních změn disků a chronických stavů. Je vidět, že máte dost hluboké znalosti a zkušenosti (to je velmi dobře). Možná by bylo dobré si o Vašem konkrétním případě popovídat. Pokud byste měl zájem, beze všeho zavolejte nebo napište, na jakém čísle bychom Vás zítra stihli a ozveme se my. Příjemný den od painGURU
K Avatar autora Dotaz 30.08.2019 17:49
Dobrý den. Da se v tomto limci i spát nebo je určen pouze na denní nošení. Děkuji
P Avatar autora Dotaz 02.09.2019 07:25
DD, fixátor není určený pro používání během spánku. Principem jeho ůčinku je odlehčení obratlů a okolních struktur od gravitační síly, kterou na ně působí hlava. Už jen z toho důvodu by neměl během spánku žádný podstatný efekt, protože tyto síly jsou v leže eliminovány. Příjemný den od painGURU
KF Avatar autora Kvalita 01.12.2018 18:04
Chci se zeptat, jestli je to určené pro zdravotní potíže nebo je to taky takový ten límec na ofouknutý krk?
P Avatar autora Kvalita 01.12.2018 20:35
Tento výrobek je klasifikovaný jako zdravotnický prostředek a má certifikaci jak americké FDA, tak tak evropský certifikát CE. Jeho použití je velmi snadné, stačí postupovat podle návodu (je samozřejmě i v češtině). Pokud by bylo třeba, kontaktujte nás! Jsme tu přeci pro vás :-) Hezký večer painGURU
KV Avatar autora Nasazování 24.11.2018 08:50
Zajímá mě, jestli je nasazování ortézy složité. Zvládnu to sama nebo musím mít někoho dalšího, kdo mi to pomůže nandat na krk?
P Avatar autora Nasazování 24.11.2018 09:25
Možná na poprvé může být praktičtější mít někoho po ruce, ale nutné to určitě není. Rutinní nasazování je jednoduché, většina nastavení zůstává, stačí jen mírné dotažení podle pocitu. Určitě to snadno zvládne každý. Hezký den painGURU
LH Avatar autora Je to těžké? 07.11.2018 21:31
Chci se zeptat, jestli je ten límec těžký a jestli je víc velikostí. Mám široký a krátký krk a nevím, jestli mi to bude sedět.
P Avatar autora Je to těžké? 08.11.2018 08:22
Vztlaková ortéza je velmi lehká. K dispozici je pouze jedna velikost, protože široký rozsah nastavení umožňuje velmi dobré přizpůsobení prakticky každé konfiguraci krku. Hezký den painGURU
N Avatar autora Dá se nosit při učení? 10.10.2018 07:46
Moje dcera má bolesti krční páteře, může tenhle límec mít, když se učí do školy? Třeba při čtení a psaní?
P Avatar autora Dá se nosit při učení? 10.10.2018 07:51
Samozřejmě! Dobré je začít s dvaceti minutami a podle potřeby postupně prodlužovat. painGURU
HP Avatar autora Krátký krk 09.10.2018 09:11
Je to možné použít i na krátký krk? Hanka
P Avatar autora Krátký krk 09.10.2018 09:15
Samozřejmě. Výšku snadno přizpůsobíte Vaší krční páteři pomocí bočních otočných knoflíků. painGURU